Posílám Vám foto jedlého živého plotu. Sazenice jsem koupil koncem října 2013. Půda, do které jsem je zasadil, je jílovito-kamenitá, původně ji obdělával státní majetek a rostl tam réva.

Sazenice jsem sázel do vyvrtaných jam s přidáním substrátu. Všech 65 ks sazenic se ujalo. První dva roky jsem je stříhal 1 - 2x ročně. Hnojil jsem je hnojivem Damisol, získaným od vás při koupi sazenic. Jelikož se mi zdálo, že rostou pomalu, na Vaši radu jsem je stříhat přestal.

Jedlý živý plot je umístěn na východní straně mého pozemku před plotem se sousedovým pozemkem z pletiva se zelenou zahradní plachtou, Sazenice před ním mají plnit především funkci tvorby většího soukromí vůči sousedovu pozemku.

Jedlý živý plot je z části na slunném a z části na poloslnečnom místě.

V roce 2017, po čtyřech letech od výsadby, se objevily první plody na slunné části, bylo to cca 15% z celé výsadby. Chuťově byly výborné.

V tomto roce je těch plodů více, 25 - 30%, rostlinám se daří zejména tam, kde je nejvíce slunce. Dosahují výšky 1,8 až 2,2 m. Vedle občasném hnojení dbám, aby měly dostatek vláhy. V tomto roce je po dvouleté přestávce ostříhám.

S pozdravem,  M. Draškovič

Klient
M. Draškovič
Kategorie
5 letý jedlý živý plot - M. Draškovič
5 letý jedlý živý plot - M. Draškovič
5 letý jedlý živý plot - M. Draškovič